98-354 Siemkowice

Imieniny:

Aureli, Kamila

Jesteś tu: » STRONA GŁÓWNA » O SZKOLE

Publiczne Gimnazjum w Siemkowicach jest jedyną placówką oświatową tego typu w Gminie Siemkowice. Swoją działalność rozpoczęło 1 września 1999 roku na mocy Uchwały Rady Gminy w Siemkowicach z dnia 12 marca 1999 r. Obwód gimnazjum zawiera miejscowości w granicach administracyjnych gminy.

Gimnazjum rozpoczęło swoją działalność  w roku szkolnym 1999/2000 w budynku Szkoły Podstawowej w Siemkowicach ( 2 klasy) i w budynku Szkoły Podstawowej w Radoszewicach (2 klasy). Od 1 września 2000 r. siedziba mieści się w Siemkowicach.  W 2005 r. do użytku oddano hale sportową z zapleczem, z której korzystają uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej.

Szkoła posiada:

• 8 pracowni lekcyjnych
  • 1 pracownię komputerową
  • centrum multimedialne
  • bibliotekę
  • pokój pedagoga
  • halę sportową z zapleczem
  • boisko szkolne.

Szkoła oferuje uczniom obiady na stołówce przy Publicznej Szkole Podstawowej w Siemkowicach.

Gimnazjum prowadzi działalność edukacyjną i wychowawczo – opiekuńczą. Jest przyjazne uczniom. Troszczy się o wszechstronny rozwój ucznia przygotowujący go do dalszego życia. Stwarzamy system działań zmierzających do podniesienia jakości kształcenia i wychowania przy współudziale uczniów, rodziców i nauczycieli. Działalność szkoły polega na zasadzie tolerancji, demokracji i poszanowania godności. Uczniowie gimnazjum biorą udział w konkursach przedmiotowych, wiedzowych, artystycznych zawodach sportowych.